עבודות על שתלים מושחזים

כאשר השתל מוצב במקומו, הוא בריא ומתקבל על ידיי הפה באופן רצוי, כעת יגיע תורו של הכתר שיוצב על גביי השתל עצמו. דבר זה אולי נשמע פשוט, אך הוא כרוך בהרבה שלבים קטנים שבהם אנו מתאימים את הכתר ואת בסיס השן כמה שיותר אחד לשני, עד כדיי התאמה מושלמת שתיפתור את המטופל מליזכור אפילו איזו שן שתולה ואיזו אמיתית.

שלב בניית הכתר על גביי השתל הוא תהליך הדרגתי שנמשך מספר שבועות. רופא השיניים מספק את המידה למעבדה, אותה הוא מדייק עם חומר הנקרא wash, ומסמן בדיוק את גבולות ההשחזה.

טכנאי המעבדה יוצקים מודל גבס מבוסס על המידה שהם קיבלו, ויוצרים לכל שן מושחזת גבול מדוייק של קו ההשחזה. לאחר מכן הטכנאי משתמש בשעווה בכדיי לגלף את הצורה של הכתר עד גבול ההשחזה שמסומן לו.

יציקה זו מכניסים לתנור מיוחד, וכאשר היא מתקשה בתהליך שנקרא ’’השעווה הנעלמת’’ ונשאר לנו השלד של הכתר אשר אותו מעבירים לרופא אשר מודד כתר מתכת זה בפי המטופל בכדיי לוודא שהכתר אכן יושב בצורה מושלמת, ובאותה עת בוחר גם צבע מתאים.

כעת כתר מתכת זה נשלח שוב למעבדה בכדיי שהטכנאי יוכל לצפות אותו בחרסינה, ולעצב אותה מעליו בצורה מדוייקת.

לאחר מכן הכתר שוב נשלח לקליניקת הרופא, שם הוא מאמת את התאמת הכתר עם המטופל ושולח את הכתר למעבדה לצביעה.

תהליך זה מצריך מקצוענות רבה ונסיון, כאשר מדובר בכתר על גביי שתל העבודה לעיתים מסובכת אף יותר, כל טעות הכי קטנה יכולה להביא לתוצאה לא רצוייה, לכן חשוב לבחור את המעבדה בקפידה .